Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Aktywny urlop w Polsce

Żegluga - Sport pełen wrażeń

Polska to kraj wielu barw. Zaczynając od gór, na morzu kończąc, mijamy też piękne jeziora i stawy. Tereny, które zachwycą i nie pozwolą o nich szybko zapomnieć. Jest w niej dużo pięknych miast. Każde z nich oferuje nam inne przygody i obiekty do zwiedzenia. Warto przystanąć na dłuższą chwilę przy Gdańsku. Jest to miejsce do którego co roku przyjeżdża tysiące turystów. Ludzie chcą odpocząć i wygrzać się na plaży, zapomnieć o zgiełku miasta, o obowiązkach, o pracy. Morze ułatwia to zadanie. Morze pozwala na chwilę przerwy. Spokojne wody, w których można codziennie pływać są idealnym rozwiązaniem na wakacje lub weekend.

hands-water-persons

Żeglowanie - podryfuj w zgodzie ze sobą

Sporty wodne cieszą się równie wielką uwagą. Wysiłek fizyczny połączony z chłodną wodą i palącym słońcem to cudowna perspektywa. Jest to też powodem, dla którego tak dużo osób się na nią decyduje. Warto skupić się na jednym z nich, zabawie która może, w jednej chwili, zmienić się ze spokojnej przebieżki w szaloną podróż. Mowa o żeglarstwie. Przy dobrym wietrze może nas nieść przez godziny, a my w letargu unoszeni na falach możemy rozmyślać i podziwiać.

fishing-boat-moored-at-pier

Gdańsk to strzał w dziesiątkę, jeśli chcemy spróbować takiego sportu. Bardzo łatwo tam o wypożyczenie sprzętu i odpowiedniego instruktora, który nas we wszystko wprowadzi. Ważne jest, aby przed pierwszym wypłynięciem dobrze się przygotować. Źle prowadzony żagiel może przyprawić nam nie mało kłopotu. Tylko jeśli będziemy go rozumieć, to zapanujemy nad nim. To atrakcja, która może nas całkowicie pochłonąć. Żadna trasa nie jest taka sama, zależnie od wiatru, który nigdy nie będzie identyczny. Niesiony przez fale człowiek ma czas aby porozmyślać. Poukładać wiele spraw w głowię, pozamykać kilka tematów. Sam na sam z morzem łatwo jest zrozumieć, jak maleńkim się jest. Natura pozwala nam przypomnieć, co tak naprawdę jest ważne. Gdzie dryfujemy i jaki jest nasz cel.

Źrodło: https://www.wind-hunter.pl/

Facebook

Najczęściej oglądne

Udostępnij

Polecane

strony www strony www strony www