Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Do czego służą kompresory olejowe

W czasach obecnych kompresory olejowe i kompresory innego rodzaju używane są do zasilenia narzędzi takich jak klucz pneumatyczny. Kluczowe znaczenie ma też i to, że kompresory tego typu to nie tylko jakiś tam jeden model dostępny w niemal każdym sklepie narzędziowym. Tak rzecz jasna być nie może i właśnie dlatego spotyka się kompresory tanie o gabarytach typowego domowego odkurzacza, które to po jakichś dwóch latach użytkowania można wyrzucić jedynie na złomowisko. Trafiają się też i te ciekawsze w sensie jakościowym modele. One wytrzymują blisko dekadę dość trudnej eksploatacji i co równie istotne części zamienne do tych markowych dostępne są na rynku przez nawet te kilka lat od momentu zakończenia produkcji. Dla profesjonalistów znaczy to bardzo wiele, bo nikt nie chce szukać nowego kompresora olejowego i to właśnie wtedy gdy naprawa obecnie eksploatowanego i markowego może być opcją tańszą od zakupu tego z bazaru. Jednym słowem markowa tego typu maszyna jest ciekawszą i to głównie ze względu na to, że eksploatacja takowej jest i tańszą i jednocześnie bardziej udaną.

Kompresor-olejowy-K-K50LV

Spore maszyny

Kompresory olejowe to też i te dostępne w formie zabudowy na przyczepie, która waży nawet ponad tonę. Podobnie jest jeśli chodzi o spalinowe generatory energii elektrycznej. Takie maszyny kosztują tyle co typowe auto kompaktowe w przeliczeniu na sztukę, a stosuje się je tam, gdzie właśnie realizuje się spory projekt budowlany, a dociągnięcie do tej lokalizacji linii energetycznej jest raczej zbyt drogie i jednocześnie bardzo wymagające. W tym tkwi problem, bo nie w każdych warunkach doprowadzenie tego grubego kabla energetycznego jest proste, choćby ze względu na ukształtowanie terenu i inne ważne przeszkody takie jak bagna. Takie przeszkody da się ominąć, ale to kosztuje i co równie istotne nie jest to w każdym przypadku dostatecznie proste. Mowa tu o tym, że nawet ominięcie przeszkody terenowej, w przypadku chęci doprowadzenia kabla energetycznego generuje spore koszty i chyba dlatego nie w każdym przypadku doprowadza się linię energetyczna do obszaru prac.

Kompresor-olejowy-24L-KD400-KraftDele

Produkcja

Kompresory olejowe w przypadku tych wyjątkowo często eksploatowanych modeli produkuje się taśmowo, czyli wykonują to roboty spawalnicze i te gnące blachę stalową. Mowa tu o tym, że wykonanie pojedynczego egzemplarza od chwili kiedy to rolka blachy stalowej o masie ponad dwudziestu ton trafia do fabryki trwa jakieś kilka godzin. Właśnie dzięki tej szybkości produkcji popularne modele kompresorów nie są drogimi i dosłownie w każdej chwili da się kupić nowszy model za niewielkie pieniądze.

Facebook

Najczęściej oglądne

Udostępnij

Polecane

strony www strony www strony www