Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Jakie są korzyści ze stosowania herbicydów dla przemysłu rolniczego?

Różne rodzaje herbicydów mogą przynosić różnorodne korzyści, zarówno dla rolników, jak i dla ogółu społeczeństwa.

Przede wszystkim zwalczanie chwastów jest ważną częścią rolnictwa z kilku powodów. Kiedy pozwalasz chwastom rosnąć w niekontrolowany sposób na polu lub w ogrodzie, zużywają one wodę, nawozy, oraz składniki odżywcze, które w innym przypadku byłyby dostępne dla upraw, które uprawiasz jako żywność. Ponieważ nasze zasoby środowiskowe, takie jak woda, są ograniczone, dobre gospodarowanie nimi jest czymś, co jest bardzo ważne dla rolników i jest czymś, czego reszta z nas również musi być świadoma.

rolnictwo-06

Różne sposoby na zwalczanie chwastów w ziemniaku

Konkurowanie z chwastami o wodę, składniki odżywcze i światło słoneczne może również utrudniać uprawianie i prawidłowy wzrost roślin spożywczych. Te rzeczy są kosztowne, ponieważ rolnikom zazwyczaj płaci się za to, ile uprawiają, a jeśli plony byłyby zwykle niższe, podaż i popyt wskazują, że żywność byłaby droższa dla konsumentów. Niektóre gatunki chwastów mogą stać się tak duże, że niekontrolowane obszary pola mogą nie być w stanie zebrać ich maszynowo. Duże straty mogą ponownie wpłynąć na ceny żywności dla nas wszystkich i potencjalnie na rentowność gospodarstwa.Wiele upraw jest przeznaczonych na zboża spożywcze, a część nasion można zmieszać bezpośrednio na polu.

uprawy01

Ma to niezwykły wpływ na uprawy, takie jak ryż lub pszenica, gdzie małe kawałki ziarna mogą być podobne pod względem wielkości i kształtu do nasion chwastów lub traw. Uprawy, których nasiona chwastów o podobnej wielkości są zanieczyszczone, są dyskontowane, więc rolnik stracił część swojego potencjału zarobkowego, jeśli nie kontroluje chwastów.Istnieje kilka sposobów zwalczania chwastów. W ogrodzie przydomowym po prostu można plewić chwasty wyrywając je z korzeniami lub używać do tego celu motyki. Ale kiedy przenosisz się na większe pola, zwalczanie chwastów w ziemniaku oznacza uruchomienie pługa w celu zwalczania chwastów przed rozpoczęciem uprawy lub kultywatora w sezonie, aby je wyrywać. Dobrze jest również zainwestować w herbicyd selektywny pomagający opanować chwasty na polu.

Facebook

Najczęściej oglądne

Udostępnij

Polecane

strony www strony www strony www