Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Rekrutacja do Policji, czyli bitwa o karierę

Policja jest mundurową, uzbrojoną formacją, której zadaniami są przede wszystkim ściganie przestępców oraz zapewnianie bezpieczeństwa w miastach. Policjanci są wszędzie tam gdzie są różne wielkie, masowe imprezy bądź wydarzenia. Policjanci to osoby, które pomogą odzyskać to co Twoje i ukarać tych którzy Ci zaszkodzili. Oczywiście wszystko zgodnie z prawem i procedurami.
Nie jedna osoba marzyła w dzieciństwie o pracy stróża prawa, który zapewnia bezpieczeństwo w swoim mieście. Zatem co musimy zrobić, aby móc dostać się na tak odpowiedzialne stanowisko?

Co muszę, a czego mi nie wolno?

Aby móc zacząć ubiegać się o posadę Policjanta, musisz najpierw spełnić kilka wymogów. Po pierwsze musisz posiadać polskie obywatelstwo. Po drugie, wymagane jest, abyś prowadził nieskazitelne życie, z dala od przestępstw. Właściwym wymogiem jest tutaj brak prawomocnego wyroku sądu o popełnionym przestępstwie. Po za tym musimy wykazać się sprawnością intelektualną, psychiczną oraz fizyczną. Po spełnieniu powyższych wymogów, możemy iść dalej i rozpocząć przygotowywanie do specjalnie przygotowanych testów to Policji.

jak zostac policjantem

A zatem jak to jest z tymi testami?

Testy do Policji dzielimy na kilka kategorii. Są to testy wiedzy, testy psychiki, testy sprawności fizycznej oraz rozmowa kwalifikacyjna nazywana też wywiadem zorganizowanym. Aby dostać się do pracy jako Policjant, należy pomyślnie ukończyć wszystkie postawione przed nami zadania. A zatem bez zbędnego przedłużania... Co czeka Cię na drodze ku Twojej karierze? Zobacz przykładowe testy na : https://www.rekrutacja-do-policji.pl/ - pytania często aktualizowane.

Test sprawnościowy

Jak wszyscy wiemy, od Policjanta, Żołnierza lub innych podobnych służby, wymaga się aby ich przedstawiciele byli w odpowiedniej kondycji fizycznej. Dlatego też testy sprawnościowe składają się z takich ćwiczeń jak wszelkiego rodzaju przewroty. Na liście przeszkód znajda się również biegi wahadłowe, ćwiczenia na skrzyni gimnastycznej, bieg z manekinem oraz brzuszki i rzuty piłka lekarską.

Test psychologiczny

Dla niektórych jest to najbardziej przerażająca część drogi. Pytania są układane przez najlepszych specjalistów z dziedziny psychologii. Test ten sprawdzi czy potrafimy zachować się w sytuacjach stresujących, czy potrafimy podejmować szybkie i trafne decyzje. Próbie zostaną poddane również aspekty takie jak opanowanie i samokontrola. Wszystko aby wykazać, że jesteśmy odpowiednią osobą do dbania o bezpieczeństwo.

zdaj testy do policji

Test wiedzy ogólnej

Testy do Policji nie byłyby tak skuteczne gdyby zabrakło sprawdzianu wiedzy. Ten test składa się z 40 przygotowanych pytań z dziedziny pracy i kompetencji Policjanta. Aby odpowiednio przygotować się do chwili próby, warto zainteresować się kwestiami związanymi z ruchem drogowym, imprezami masowymi, bronią palną i używaniu siły i środków przymusu. Są to dosyć ważne aspekty pracy Policjanta, zatem nie jest to dziwne, że takie pytania mogą stać Ci na drodze.

Wywiad zorganizowany.

Przerażająca nazwa, kojarząca się głównie z wywiadem i agentami rodem z Mission Impossible, nie jest tak naprawdę niczym specjalnym. jest to po prostu rozmowa kwalifikacyjna, w której Policjanci będą się interesować twoimi słabymi i mocnymi stronami. Mogą pojawić się również pytania o trudne, życiowe sytuacje, bądź traumatyczne duchy przeszłości. Wszystkie te pytania mają potwierdzić Twoją gotowość do stania się wymarzonym stróżem prawa.

Facebook

Najczęściej oglądne

Udostępnij

Polecane

strony www strony www strony www