Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

W jaki sposób instalować podkłady pod panele?

Remontując mieszkanie musimy często robić różne prace, które jeśli będą źle przez nas wykonane, mogą spowodować że będziemy mieli później problemy z korzystaniem z lokalu. Jednym z błędów, które łatwo jest popełnić, to nieprawidłowo zainstalować podkłady pod panele podłogowe. Może być później taki efekt, że podłoga będzie mocno skrzypieć, uginać się, a nawet panele mogą pękać pod ciężarem mebli i spacerujących domowników. Sprawdźmy więc w jaki sposób prawidłowo instalować takie podkłady panelowe.

rodzaje multiprotect

Na początku trzeba rozróżnić dwa typy podkładów. Jedne stanowią zwykłą gąbkę i używamy ich między innymi wtedy, gdy nie będziemy potrzebować wykorzystywać na przykład ogrzewania podłogowego lub elektrycznego. Gąbka ma po prostu zamortyzować nacisk z góry i sprawić, że gdy będziemy chodzić po panelach te nie będą wydawać odgłosów skrzypienia i tym podobnych. Druga ważna rola podkładów, to izolacja termiczna od strony podłogi. Tej nigdy nie jest bowiem za mało, a dzięki temu w naszym domu lub mieszkaniu będzie po prostu cieplej i o to tutaj właśnie chodzi. Jednak trzeba pamiętać, że tylko w takiej sytuacji chcemy montować podkłady termoizolacyjne. Jeżeli bowiem chcielibyśmy jednak używać ogrzewania podłogowego, to wtedy potrzebujemy zupełnie innego rodzaju podkładów.
informacje

Właśnie tą drugą sytuacją, gdy zwyczajne podkłady nie będą dobrym wyjściem z sytuacji, jest okoliczność wykorzystywania podłogówki w pokojach. Chodzi o ogrzewanie wodne lub elektryczne, które montowane jest pod panelami i ma za zadanie nagrzać podłogę, a zarazem całe pomieszczenie. Ogrzewanie podłogowe jest niesamowicie wygodne i komfortowe, ponieważ nawet przy niewielkiej intensywności grzania jest nam ciepło. Wynika to przede wszystkim z tego faktu, że jest nam ciepło w stopy, a gdy przy podłodze jest zimno, to nawet wysoka temperatura w pomieszczeniu nie pomoże. Jednak wtedy pod panele trzeba dać specjalne podkłady, które mają minimalne opory cieplne, na przykład Arbiton Multiprotect Sklep gdzie możemy kupić takie podkłady można bez problemu znaleźć w sieci, można też kupić je w różnych marketach budowlanych i tym podobnych sklepach.
ciche panele w salonie

Jak widać, stosowanie różnych rodzajów podkładów pod panele podłogowe jest bardzo ważne, by uzyskać określony efekt. Pod zwyczajne panele podkładamy panele o dobrej termoizolacji, natomiast mając ogrzewanie podłogowe, należy ocieplić podłogę jeszcze pod nim, a pomiędzy podłogówkę lub elektryczne maty grzejne podkładamy wtedy podkłady o niskich oporach cieplnych, jak choćby te zaproponowane powyżej.

Facebook

Najczęściej oglądne

Udostępnij

Polecane

strony www strony www strony www