Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Zboża ozime i stosowanie fungicydów

Gdyby nie fungicydy to mielibyśmy problemów ze zbiorami zbóż ozimych. Są one bardzo często atakowane przez groźne choroby, które je wyniszczają. Oznacza to, że trzeba zadziałać bardzo szybko i jednocześnie skutecznie. Tylko w ten sposób można będzie to zagrożenie wyeliminować albo, chociaż je zmniejszyć.

W przypadku zbóż i żyta ozimego największym zagrożeniem będzie mączniak prawdziwy zbóż i traw oraz rdza brunatna żyta. Jeśli widzimy na zbożu właśnie takie choroby to nie można zwlekać tylko trzeba szybko wybrać jeden ze skutecznych środków chemicznych. Wtedy będzie można uzyskać najlepsze efekty. Taki środek stosujemy już od pierwszych objawów chorób. Najczęściej producent zaleca żeby taki środek zastosować jeden do dwóch razy. Jeśli konieczny jest drugi oprysk to trzeba odczekać około miesiąca żeby roślinom nie zaszkodzić tylko pomóc. Do jednorazowego zastosowania zaleca się nie przekraczać jednego litra środka chemicznego na hektar. Do rozpuszczenia takiej ilości trzeba wykorzystać dwieście do trzystu litrów wody. Wtedy będzie to dawało najlepsze efekty i choroby nie będą się naszym zbożom dawały tak we znaki.

pole-1 (1)

Wybór odpowiednich środków na choroby w zbożach ozimych

Musimy wiedzieć, co i kiedy stosować, a wtedy zaatakujemy chorobę w odpowiednim momencie. Im dłużej czekamy tym jest gorzej zwalczać takie choroby, trzeba jeszcze wziąć w tym wszystkim pod uwagę okres karencji. To oznacza, że nie można od razu po postu zbierać plonów tylko trzeba odczekać nawet dwa miesiące. Wiedze na temat nowoczesnych metody walki z grzybami znajdziemy przez Internet. Nie ma z tym żadnych problemów, co możemy już teraz zobaczyć sobie na stronie interesowej fungicyd zboża ozime. Warto zagłębić się w ten temat, a będziemy o wiele bardziej przygotowani do walki z chorobami w zbożach ozimych. To ze przytrafią się choroby w zbożach jest prawie pewne, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak poświecić swój czas na zbieranie informacji o walce z nimi, a będziemy bardzo skuteczni.
ppole-02

Facebook

Najczęściej oglądne

Udostępnij

Polecane

strony www strony www strony www